Weekend z przyjaciółkami z Polski…

[This time in Polish cause I started and realized half way I’m writing in Polish]

i Delongiem … czyli wtopa na Schweiz Plazir i piekny Haniball Turm.

Jako że Iza z Wydrą były w okolicach Grimsel i Furka to bardzo chciałam się z nimi zobaczyć. Delong był chętny na wspinanie, więc w sobotę bladym świtem pojechaliśmy na Eldorado. Plan był taki żeby spotkać się z dziewczynami na tej samej drodze – mianowicie Schweiz Plasir, na zacnej ścianie Eldorado. Nie chciałam jechać w piątek, bo jednak wycieczka na Wanderstocke mnie mocno nadwyrężyła. Wyjechaliśmy koło 4 rano, o 6 zaczeliśmy podchodzić. Zameldowaliśmy się pierwsi pod ścianą, bezbłędnie zlokalizowaliśmy drogę. Moment po nas podeszła dwójka włochów, a zaraz po nich dziewczynki. Delong sprawnie zrobił pierwszy wyciąg trawersując lekko w lewo, mnie włoch deptał po piętach. Czując presję poruszaliśmy się szybko i sprawnie. Tylko droga jakoś tak nie do końca przypominała opis, no i to że Arne mówił, że wzięli komplet camów i nie użyli nic jakoś zaczął mi mówić, że Arne to ma jednak łeb…

No cóż po około 8 wyciągach zdałam sobie sprawę, że jesteśmy na drodze obok – Metal Hurlant 6b oblig. A ten ostatni wyciąg który zrobiłam za 5c (w rzeczywistości 6b+), potwierdzał że mam rzeczywiście zapas w trudnościach 5c :-P. Przemek byłby dumny :-).

Jako że Piotrek w międzyczasie zrobił taką dziurę w bucie że zrobienie kolejnych dwóch wyciągów trudności po slabie nie było wyobrażalne, to grzecznie zjechaliśmy, a za nami dwa pozostałe zespoły które nie zorientowały się że są na nie właściwej drodze.

Błąd popełniliśmy już na pierwszym wyciągu, na którym Piotrek zrobił trawers w lewo do złego stanowiska :D.

Fotki.

Popołudnie i noc spędziliśmy z dziewczynami na campie, bardzo miło i śmiechowo.

W niedzielę pojechaliśmy na Furka na krótki dzień (jako że miało zacząć padać kolo 15.00) . Podeszliśmy pod Haniball Turm i zrobiliśmy śliczną dróżkę – Hanimoon – 6b. Sprzęt poza ekspresami zbędny. Wspinanie śliczne, mimo że droga krótka. Niedługo po tym jak zjechaliśmy zaczęło padać.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s